Spotkanie z Batalionem w ramach "Otwartej firmy"

Utworzono: 15-11-2022

14 listopada uczniowie naszej szkoły rozpoczęli cykl spotkań w ramach projektu: Otwarta firma.  W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, przypadającego w tym roku w dniach 14-20 listopada, Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprosiła uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców do udziału w kolejnej edycji programu Otwarta firma. W poniedziałek ósmoklasiści spotkali się z przedstawicielami 1. Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego im. gen. Jerzego Jastrzębskiego.

Batalion ten jest samodzielnym pododdziałem posiadającym swoją odrębność etatową, podporządkowanym 7. Brygadzie Obrony Wybrzeża. W jego skład wchodzą cztery kompanie zmechanizowane, kompania dowodzenia, kompania logistyczna, kompania wsparcia, zespół zabezpieczenia medycznego oraz patrol rozminowania. Patrol Rozminowania nr 6 (PR6) z Lęborka oczyszcza z materiałów wybuchowych i przedmiotów niebezpiecznych m.in. okolice Bytowa, Słupska, Lęborka, Kartuz, Pucka i Wejherowa.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jakie wymagania należy spełnić, aby zostać żołnierzem lęborskiego batalionu, jakie są warunki pracy, jaką dokumentację dołączyć. Żołnierze zaprezentowali również młodzieży szkolnej sprzęt oraz wyposażenie wojskowe. Była to wyjątkowa i ciekawa lekcja.

Spotkanie z Batalionem w ramach "Otwartej firmy" grafika