Spotkanie z chemią w Gimnazjum nr 2 w Sopocie

Utworzono: 12-03-2016

11 marca, na zaproszenie Dyrekcji i uczniów Gimnazjum nr 2 w Sopocie, uczniowie klasy   Id z grupy matematyczno – fizycznej wzięli udział w warsztatach doświadczalnych z chemii. Organizatorką była nauczycielka chemii Pani mgr Aleksandra Stępień.

Zajęcia prowadzili pracownicy naukowi Centrum Chemii w Małej Skali działającego przy Pracowni Dydaktyki Chemii Wydziału Chemii UMK w Toruniu. Z dużym poczuciem humoru zaprezentowali doświadczenia dotyczące spalania alkoholowych roztworów soli różnych pierwiastków  i identyfikacji pierwiastków na podstawie barwy płomienia. Uczniowie samodzielnie przygotowywali roztwory, przeprowadzali spalanie, określali energetyczny typ powstawania roztworu oraz identyfikowali pierwiastki. W drugiej części zajęć doświadczenia przeprowadzano w skali makro.

Było ciekawie, sympatycznie i wesoło. Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia w Lęborku.

Spotkanie z chemią w Gimnazjum nr 2 w Sopocie grafika