Spotkanie z kubizmem Pabla Picasso

Utworzono: 27-02-2017

W holu naszej szkoły pojawiła się nowa wystawa. Własnoręcznie wykonane prace plastyczne uczniów klasy IId i IIc stały się inspiracją do ekspozycji zatytułowanej: "Niczym Picasso".

Ze sposobami tworzenia portretów inspirowanych twórczością  znanego artysty  młodzież zapoznała się na zajęciach z plastyki.

Warto nadmienić, że w sierpniu 1948 roku ten słynny artysta odwiedził Polskę. Podczas zwiedzania stolicy na jednej ze ścian nowego bloku Picasso narysował warszawską syrenkę z młotkiem w dłoni. Mierzący 1,8 metra rysunek stał się jednak uciążliwy dla lokatorów ze wzgledu na zbyt liczne wycieczki zwiedzających i został zamalowany... Szkoda bo Picasso to bardzo ciekawa postać, która pozostawiła po sobie niezliczoną liczbę dzieł i nowy kierunek w sztuce - kubizm.

Zachęcamy młodzież oraz wszystkich odwiedzających naszą placówkę do zwiedzania wystawy.

Spotkanie z kubizmem Pabla Picasso grafika