Spotkanie z licealistami podczas III edycji Nocy Naukowców

Utworzono: 17-12-2016

W ubiegły piątek grupa naszych uczniów z klas trzecich i drugich uczestniczyła  w  III edycji  Nerd Night - NOCY NAUKOWCÓW, która odbyła się w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Lęborku.

Było to kolejne spotkanie młodzieży licealnej  z nieco młodszymi kolegami ze szkół gimnazjalnych. Uczniowie  LO wcielili  się w role nauczycieli, opowiedzieli  o swoich pasjach i zainteresowaniach z różnych dziedzin wiedzy, nie tylko szkolnej.

Z pomocą swoich opiekunów zaprezentowali warsztaty z:

• Chemii: "Świat w innym świetle". Doświadczenia z chemiluminescencji.
  • Biologii: Bohaterem tego wieczoru był Aktinidia (Actinidia Lindl.) – owoc typu jagoda rośliny z rodzaju drzewiastych pnączy należący do rodziny aktinidiowatych.
  • Fizyki: praktyczne doświadczenia, które pomagają zrozumieć otaczający nas świat...
  • Informatyki: Projektowanie 3D, ciekawostki ze świata algorytmów oraz wstęp do tworzenia stron WWW i własnych gier.
  • Angielskiego bez stresu.

Dodatkowo uczestnicy mieli możliwość zobaczenia na scenie szkolnej auli  grupy szkolnych artystów, która  zaprezentowała swoje talenty wokalno-aktorskie.

Spotkanie z licealistami podczas III edycji Nocy Naukowców grafika