Spotkanie z młodymi wolontariuszami

Utworzono: 26-05-2017

W środę -24 maja - uczniowie klas: I A oraz III B spotkali się z wolontariuszami, którzy przyjechali do   pracy polegającej na  wspieraniu nauczycieli w prowadzeniu codziennych zajęć  w Szkole Podstawowej nr 3 w Lęborku przez okres 6 tygodni. Wolontariusze to studenci z Kanady, Chin i Indii. Wszyscy są członkami największej na świecie, niezależnej organizacji wolontariackiej o nazwie AIESEC, działającej w 122 krajach.

Podczas spotkania nasi uczniowie mieli możliwość poznania ich codziennego życia w krajach, z których pochodzą. Ciekawym poruszonym przez gości tematem był system edukacyjny, szczególnie w Chinach i Indiach, który wymaga od uczniów tych krajów ogromnej dyscypliny, pracowitości i obowiązkowości.

Spotkanie z młodymi wolontariuszami grafika