Sukcesy koszykarek UKS ,,jedynka"

Utworzono: 08-12-2022

W miniony weekend koszykarki z Uczniowskiego Klubu Sportowego "jedynka" w Lęborku uczestniczyły w Międzynarodowym Turnieju Koszykówki Dziewcząt U12 w Zambrowie k/Białegostoku. Do zawodów zakwalifikowanych zostało 8 drużyn podzielonych na dwie grupy. Lęborczanki znalazły się w grupie A z Kraśnikiem, Warszawą i Łotwą.

Pierwszy mecz:  UKS Biało-Czarni Kraśnik  & UKS Jedynka Lębork 26 : 52    MVP meczu została Gosia Ponarad.  Kolejny rywal to mocna drużyna BK Kolibri z Łotwy, która  niestety była poza zasięgiem naszych dziewcząt. Zostałyśmy pokonane  26:54.

Trzecie spotkanie było decydującym, na którym miejscu z grupy wyjdzie Lębork. Dzięki zwycięstwu nad Warsaw Basketball 30:42. lęborczanki awansowały do strefy medalowej. MVP meczu została Nadia Żalikowska.

Czwarty mecz z MUKS Pruszków - zwycięzca grupy B przegrany 43: 26.

Ostatnie spotkanie o brązowy medal UKS "jedynka " Lębork rozegrała z VKM Vilniaus Krepsino Mokykla Litwa. I to właśnie lęborczanki cieszyły się z 3-mca ,wygrywając 56:37 . MVP meczu została Maria Ziółek.

MVP drużyny została Kaja Wenta, a do Pierwszej 5. Turnieju wybrano Marię Ziółek.

UKS Jedynka zagrała w składzie: Natalia Zakrzewska, Kaja Wenta, Nadia Żalikowska, Maria Ziółek, Małgorzata Ponarad, Hanna Jurczyk, Martyna Więckowska, Rozalia Potrykus, Lilianna Babij, Nikola Tulikowska, Lena Naczk, Kornelia Potrykus, Pola Ugodowska. Trenerem zespołu jest p. Beata Ugodowska.

Sukcesy koszykarek UKS ,,jedynka" grafika