Survivalowa przygoda pierwszaków

Utworzono: 06-06-2024

W środę 5 czerwca uczniowie klasy 1b wybrali się na wycieczkę do Runowa. Podczas zajęć „Pionierki obozowej dla Maluchów” uczniowie pod przewodnictwem pana Dawida zgłębiali tajniki survivalu, nauczyli się współpracować w grupie, pokonywali własne słabości oraz nabyli nowe umiejętności. Na początek przypomnieli sobie najważniejsze informacje związane z pierwszą pomocą. Następnie wyruszyli do lasu, gdzie co jakiś czas czekały na nich zadania: budowali szałasy, uczyli się rozpalać ognisko, poznawali zasady bezpiecznego zachowania w lesie. W drodze powrotnej przebrnęli przez most linowy nad strumieniem. Leśną wędrówkę przeplatały zabawy i gdy ruchowe.  Po powrocie do ośrodka odbyło się ognisko. Uczniowie skorzystali również z innych atrakcji Pałacu pod Bocianim Gniazdem m.in. placu zabaw, toru przeszkód oraz dmuchańców. Ten dzień był dla pierwszoklasistów pełen wrażeń i niezwykłych doświadczeń. Przeżyli wspaniałą, pełną radości przygodę na łonie natury.

Survivalowa przygoda pierwszaków grafika