Świeczka dla mistrza Adama

Utworzono: 22-02-2017

Pod takim hasłem 21 lutego odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego poświęconego twórczości naszego wieszcza narodowego. Uczestnicy musieli zmierzyć się z poezją Adama Mickiewicza , która nie zawsze bywa łatwa w interpretacji głosowej. Zgromadzona publiczność mogła wysłuchać takich utworów jak: ,,Pani Twardowska:", ,,Romantyczność", ,,Niepewność" czy ,,Oda do młodości". Młodzi recytatorzy rywalizowali w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy Ic Kinga Kuczwalska i Klaudia Majewska pod opieką p. W.Rutkiewicz. Miło nam zakomunikować, że Kinga Kuczwalska , wspaniałą interpretacją bajki Adama Mickiewicza ,,Przyjaciele", wywalczyła I miejsce w konkursie w kategorii gimnazjów.

Gratulujemy laureatce i czekamy na dalsze sukcesy!

Świeczka dla mistrza Adama grafika