Świetlicowe malowanie

Utworzono: 24-09-2017

We wrześniu rozpoczął się nowy rok szkolny a wraz z nim „pełną parą”  ruszyła świetlica szkolna.

Celem działalności naszej świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed i po zajęciach lekcyjnych  w bezpiecznym i miłym otoczeniu. Postaraliśmy się stworzyć warunki do wypoczynku, zjedzenia posiłku i odrobienia prac domowych. Świetlica spełniając funkcję opiekuńczą stara się rozwijać umiejętności i uzdolnienia dzieci. Chcemy, aby nasze zajęcia uczyły dzieci współdziałania w grupie i kształtowały umiejętność komunikowania się. W sali znajdują się zabawki, układanki, klocki, duży wybór gier stolikowych.

W pierwszym tygodniu września  pierwszoklasiści zapoznali się z zasadami obowiązującymi w świetlicy szkolnej, podzieliły się swoimi wrażeniami dotyczącymi wakacyjnego wypoczynku. Jednak przede wszystkim zostały omówione zasady "Bezpiecznej drogi z domu do szkoły". W ramach tej akcji dzieci przygotowały prace plastyczne prezentujące  znaki drogowe pionowe.

W ramach zajęć świetlicowych odbywają się:

- zajęcia plastyczne, techniczne

- gry i zabawy ruchowe na sali i boisku szkolnym

- zajęcia integrujące grupę

- zajęcia czytelnicze