Świetne wiadomości z przebiegu konkursów przedmiotowych - chemia, język polski, matematyka i biologia w finale wojewódzkim

Utworzono: 30-01-2017

Uczeń klasy III B Jan Horackiewicz zakwalifikował się do ostatniego-wojewódzkiego  etapu  Konkursu Chemicznego. Konkurs rejonowy odbył się w Słupsku 10 stycznia. Okres feryjny przyniósł nam dobre wiadomości. Komisja konkursowa zakwalifikowała naszego ucznia do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 15 marca w Gdańsku. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na ostatnim etapie konkursu. Opiekunem  ucznia jest p. Anna Rzepa.

W ostatnim dniu ferii zimowych dobre wiadomości nadeszły także z siedziby rejonowej komisji Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Etap rejonowy odbył się w Słupsku 13 stycznia. 17 marca w Gdańsku odbędzie się finał konkursu, do którego zakwalifikowała się Monika Bartosiak z klasy III C, która wiedzę szlifowała pod kierunkiem p. Małgorzaty Poziemskiej.

W Wojewódzkim Konkursie Matematycznym wiedzą popisała się Zuzanna Maciejewska z III C. Do konkursu przygotowywała się pod kierunkiem p. Ali Mańkowskiej. Etap rejonowy okazał się dla niej szczęśliwy, bo przyniósł kwalifikację do etapu wojewódzkiego. Mamy nadzieję, że etap, który odbędzie się  w dniu 3 marca będzie obfitował  w równie dobre wiadomości.

Miło nam zakomunikować, że w gronie uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapów wojewódzkich, znalazła się także uczennica p. Iwy Arendt - Karolina Lewandowska z kl. III B, która rozwiązała test konkursowy na 86%. Przypomnijmy, że do etapu wojewódzkiego kwalifikują się uczniowie, którzy rozwiążą test na poziomie 70% i więcej. Tym bardziej gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim z biologii, który odbędzie się 9 marca.

Trzymamy kciuki za naszych uczniów, którzy reprezentują nas na najwyższych szczeblach konkursów.