Szekspir wcale nie musi być nudny…

Utworzono: 16-05-2017

W miniony poniedziałek – 15 maja – uczniowie klasy IIIa i IIIc uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku.

Spotkanie z teatrem Mistrza ze Stratfordu dostarczyło młodzieży wielu cennych informacji. Z relacji przewodnika uczniowie dowiedzieli się jak wyglądał teatr w czasach elżbietańskich, jak  był postrzegany oraz w jaki sposób aktorzy radzili sobie z problemami  w różnych nietypowych sytuacjach. Gimnazjaliści mogli  zwiedzić zakamarki teatru, jak również pospacerować po murach tego niezwykłego budynku uznawanego za jedno z największych dzieł architektury ostatnich lat.

Zajęcia edukacyjne związane z chemią czy fizyką w teatrze pozwoliły pogłębić wiedzę uczniów. Młodzież mogła również samodzielnie przygotować maski teatralne oraz spróbować swoich sił na scenie odgrywając przygotowane wcześniej sceny związane z dziełami Szekspira.

W dniu 16 maja również klasa IIIb pod opieką wychowawcy udała się do Teatru Szekspirowskiego, aby zapoznać się z historią i funkcjonowaniem tego wyjątkowego miejsca.

Szekspir wcale nie musi być nudny… grafika