#Szkoła pamięta

Utworzono: 28-10-2022

Już po raz czwarty Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprosiło wszystkich uczniów i nauczycieli do udziału w akcji „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłych latach zostaliśmy zaproszeni do upamiętnienia ważnych postaci, wydarzeń historycznych i zapomnianych bohaterów. Zakres przewidzianych działań jest bardzo szeroki. Klasa VIII d w ramach akcji udała się na lęborski cmentarz, by upamiętnić miejsce spoczynku Polaków, którzy byli więźniami obozu koncentracyjnego w Stutthofie. Wizycie sprzyjał nadchodzący czas refleksji i zadumy w związku z przypadającymi świętami: Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznych. Uporządkowaliśmy mogiły nieznanych z imienia i nazwiska bohaterów, ale także tych, o których nikt nie pamięta. Często zaniedbane nagrobki w tym zbliżającym się czasie warto uprzątnąć i postawić świeczkę pamięci. Nie zapomnieliśmy także o zmarłych nauczycielach naszej szkoły spoczywających na lęborskim cmentarzu.

#Szkoła pamięta grafika