Szkolne webinarium eTwinning – Kreatywne wykorzystanie smartfona w szkole

Utworzono: 03-11-2021

28.10.2021r. uczniowie klas 4a, 8b i 8c wzięli udział w szkolnym webinarium „Kreatywne wykorzystaie smartfona w szkole”, zorganizowanym przez Krajowe Biuro eTwinning oraz FRSE w Warszawie. Webinarium zostało  zorganizowane w ramach Global Media and Information Literacy Week 2021, którego organizatorem jest UNESCO. Edukacja medialna i walka z dezinformacją są również tematami przewodnimi w programie eTwinning na rok 2021.

Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę jak potężne urządzenia nosimy w swoich kieszeniach/torebkach. Telefon przestał być narzędziem za pomocą którego wysyłamy sms, rozmawiamy za pomocą połączeń głosowych czy robimy zdjęcia. Obecny telefon to superkomputer. Czujniki w które są wyposażone obecne telefony pozwalają stworzyć z tych niepozornych urządzeń wirtualne laboratorium o niespotykanych dotąd możliwościach.

Ekspertem podczas  webinarium był Łukasz Gierek – nauczyciel przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu, wykładowca akademicki. MIEExpert, MIEFellow, Global Learning Mentor. Wyróżniony i zaliczony do grona 100 osób, które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce w 2019 r. przez kapitułę ekspertów oraz praktyków skupionych wokół Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce. Podczas webinarum zostały przedstawione ciekawe aplikacje, z których uczniowie i nauczyciele mogą korzystać przygotowując lekcje czy wycieczki szkolne.

Katarzyna Kurzydło

Szkolne webinarium eTwinning – Kreatywne wykorzystanie smartfona w szkole grafika