„Szwecja w pigułce” w bibliotece

Utworzono: 21-10-2016

„390 km na północ od Lęborka, po drugiej stronie Bałtyku, rozciąga się Szwecja. Mówi się, że jest rajem dla miłośników pięknych krajobrazów i odpoczynku na łonie natury. Setki tysięcy wysp, tysiące jezior w otoczeniu leśnej gęstwiny, w której często można spotkać króla lasów – łosia.  Do tego górskie szczyty na szerokościach geograficznych, gdzie przez pół roku słońce niemal nie zachodzi, a w drugiej połowie niemal wcale nie wychyla się ponad horyzont” – o takiej właśnie Szwecji opowiedziała nam pani Marta Nowosińska – podróżniczka, studentka skandynawistyki, przewodnik wycieczek po Szwecji.

Spotkanie odbyło się w miniony czwartek - 20 października br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lęborku. Warto było uważnie wysłuchać interesującego wykładu oraz obejrzeć prezentację, ponieważ spotkanie zakończyło się quizem wiedzowym. Drugie miejsce w tym „błyskawicznym konkursie” zajęła uczennica naszej szkoły Anna Keller z klasy Ie. Zwycięzcy nagrodzeni zostali szwedzkimi słodyczami.

W spotkaniu uczestniczyła grupa uczniów z klas Ie, Ic i IId pod opieką p. I. Tutakowskiej.

„Szwecja w pigułce” w bibliotece grafika