Szybka i sprawna ewakuacja

Utworzono: 28-10-2016

27 października godzinie 8.30 w gimnazjum rozległ się trzykrotny sygnał dzwonka informującego uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły o rozpoczętej ewakuacji. Powodem był pożar w szkolnej kuchni.

Na szczęście tym razem były to tylko ćwiczenia, których głównym celem było zapoznanie uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły z zastosowaniem procedur dotyczących zachowania  w przypadku wybuchu pożaru. Warto podkreślić, że wszyscy wykonali zadanie z dużym zdyscyplinowaniem. Uczniowie pod opieką nauczycieli opuścili budynek szkolny w ciągu minuty. Zachowano spokój i w sposób uporządkowany wykonano zadanie próbnej ewakuacji.

Po stwierdzeniu, że nic nie zagraża zdrowiu i życiu osób dyrektor szkoły podjęła decyzję o powrocie do budynku  i o zakończeniu ćwiczeń ewakuacyjnych.

Szybka i sprawna ewakuacja grafika