Targi edukacyjne

Utworzono: 19-11-2022

17 listopada uczniowie klas ósmych mieli okazję wziąć udział w targach edukacyjnych. Gospodarzem targów było Powiatowe Centrum Edukacyjne im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Wystawcami podczas  targów są wszystkie szkoły ponadpodstawowe działające w powiecie lęborskim: szkoły zawodowe przygotowujące do nauki zawodu , technika, licea ogólnokształcące. Uczniowie mogli zebrać na poszczególnych stanowiskach informacje o kierunkach kształcenia, poznać wymagania stawiane w procesie rekrutacji. Nie zabrakło również przedsiębiorców oraz rzemieślników, którzy przygotowując swoje stanowiska, chcieli zachęcić młodzież do podjęcia praktyk zawodowych właśnie w ich zawodzie.

Ta wizyta świetnie  wpisuje się w nasz projekt ,,Otwarta firma”. Kontakt z przedstawicielami firm, rzemieślnikami wzbogacił  wiedzę uczniów w sprawie przyszłych kierunków kształcenia.

Targi edukacyjne grafika