Tropem lęborskich skrzatów

Utworzono: 11-05-2022

11 maja uczniowie klasy IIIa uczestniczyli w premierze gry terenowej pod hasłem: „Gdzie wędrują skrzaty?”, zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lęborku.  Zabawa polegała na odnajdywaniu ukrytych w Parku Chrobrego punktów i rozwiązywaniu zadań. W grze liczyła się trafność odpowiedzi oraz czas. Gra pozwoliła uczestnikom poznać opowieść lęborskiej autorki Emilii Hinc o czarkach, które zamieszkały na wzgórzu parkowym.

W grze uczestniczyło 11 kilkuosobowych drużyn z kilku lęborskich szkół.  W końcowej klasyfikacji nasi uczniowie zajęli odpowiednio:

I miejsce - drużyna: Banany-nany

III miejsce - drużyna: Minionki

V miejsce – drużyna: Precelki

Serdecznie gratulujemy naszym trzecioklasistom!

Warto również wspomnieć, że od 12 maja gra będzie dostępna dla wszystkich chętnych. Wystarczy odwiedzić dział dla dzieci i młodzieży w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie można zeskanować kod QR uruchamiający grę.

Tropem lęborskich skrzatów grafika