Trzymamy kciuki za Darię!

Utworzono: 09-03-2016

Od dwóch tygodni z zapartym tchem śledzimy zmagania naszej uczennicy Darii Kuczwalskiej z klasy Id, która jest uczestniczką programu „MasterChef Junior” emitowanego przez stację TVN.

Z castingu, w którym udział wzięło około 500 dzieci, wybrano najlepszą czterdziestkę, a następnie wyłoniono finałową czternastkę młodych kucharzy. Ich kulinarne poczynania ocenia surowe jury w składzie: Anna Starmach, Mateusz Gessler i Michel Moran.

„Ciasta zaczęłam piec w wieku siedmiu lat, ponieważ bardzo lubię jeść słodycze. Nie mam ulubionego wypieku – to tak jakby zapytać mamę, jakie jest jej ulubione dziecko. Największą przyjemność sprawia mi, gdy moi koledzy i koleżanki mówią: „Ale to pyszne!”. Minęły już dwa odcinki programu – w pierwszym przygotowałam deser – ptysie w kształcie łabędzi. W drugim moim popisowym daniem był łosoś, lecz konkurencja wymagała ode mnie przygotowania również żabich udek. Bardzo ucieszyłam się, gdy zostałam wyróżniona i znalazłam się w najlepszej trójce. Bardzo lubię dania lekkie, wegetariańskie i kolorowe, więc na każdym moim talerzu musi znaleźć się coś zielonego lub czerwonego. Lubię też dania mające niecodzienne kształty – np. hamburgery w kształcie buziek czy też tort w kształcie ananasa. MasterChef Junior to dla mnie ogromna przygoda, poznałam mnóstwo ciekawych ludzi oraz moich idoli z dzieciństwa, ale kto to taki, dowiecie się z kolejnych odcinków programu” – mówi Daria.

Jednak gotowanie to nie jedyna pasja nastolatki. Nasza uczennica interesuje się również tańcem, gra na fortepianie, skończyła szkołę muzyczną I stopnia, uczy się w klasie matematyczno-fizycznej, w przyszłości może zostanie lekarzem lub farmaceutką…. Uczęszcza też na zajęcia z języka angielskiego. Jak sama stwierdza: „ Nie lubię się nudzić, jak wracam do domu.”

Jesteśmy dumni z sukcesów Darii. Z niecierpliwością czekamy na kolejne odsłony programu „MasterChef Junior” i trzymamy kciuki za naszą gimnazjalistkę!

Trzymamy kciuki za Darię! grafika