Uczniowie klasy 4c w Nadleśnictwie Lębork

Utworzono: 17-11-2021

W ramach programu  Otwarta firma  klasa IV c  wraz z wychowawcą odwiedziła mieszczącą się w sąsiedztwie szkoły siedzibę Nadleśnictwa Lębork. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracą wymagającą kontaktu z przyrodą każdego dnia. Podleśniczy, prowadząca spotkanie, zapoznała uczniów z ogólną strukturą leśnictwa w Polsce, opowiedziała o codziennych obowiązkach i ścieżkach awansu w zawodzie. Opowiedziała też o ścieżce edukacyjnej prowadzącej do zdobycia zawodu leśnika. Po części teoretycznej udaliśmy się do pobliskiego Nadleśnictwa Małoszyce ,gdzie zostało omówione zrównoważone użytkowanie lasu. Niezaprzeczalnym atutem tej pracy jest pobyt na świeżym powietrzu niemal każdego dnia.

Serdeczne podziękowania p. Alicji Kąckowskiej za ciekawe zajęcia teoretyczne i terenowe.

Uczniowie klasy 4c w Nadleśnictwie Lębork grafika