Udany występ naszych pływaków na Grand Prix Polski w Warszawie!

Utworzono: 22-03-2017

Na 50-metrowej pływalni Uniwersytetu Medycznego w Warszawie o zwycięstwo rywalizowało przeszło 600 pływaków z 83 klubów z całej Polski.

W silnej stawce zawodniczek wysokie umiejętności potwierdziła Weronika Hallmann-ubiegłoroczna absolwentka Gimnazjum nr 1 w Lęborku- zajmując trzecie miejsca na dystansach 50 i 100 metrów stylem klasycznym :32,55   i 1:11,05.

W wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym zajęła czwarte miejsce z czasem 2:35,36.

Wyniki uzyskane przez Weronikę na długiej pływalni potwierdzają jej dominację w kraju w kategorii juniorek. W wyścigach ustąpiła pierwszeństwa tylko utytułowanej seniorce Paulinie Zachoszcz z Olsztyna oraz aktualnej rekordzistce Polski Dominice Sztanderze z Wrocławia.

Udany występ odnotowały klubowe koleżanki Weroniki, 14- letnie żabkarki z Lęborka, uczące się w naszym gimnazjum w klasie I S.

Aleksandra Gliszczyńska zajęła 23. miejsce na 50 metrów stylem klasycznym, ustanawiając nowy rekord życiowy  wynikiem 0:35,97.

Agnieszka Kurek zajęła 28. miejsce na 100 metrów stylem klasycznym oraz 27. miejsce na 200 metrów stylem klasycznym ,osiągając życiówki  1:19,67 i 2:55,52.

Udany występy odnotował Kacper Gliński, uczeń klasy IS, na 100 i 200 metrów stylem klasycznym, zajmując 44. miejsce 1:15,19 oraz 36. miejsce 2:46,19.

Po zawodach trener Dariusz Gromulski powiedział:

Jestem bardzo zadowolony z wyników moich podopiecznych. Weronika potwierdziła wysoką formę, a Aleksandra, Agnieszka i Kacper pływali na poziomie nowych rekordów życiowych.

Serdeczne gratulacje i powodzenia w następnych startach!