Uratowali Maję, czyli podsumowanie gry miejskiej z 21 marca 2017

Utworzono: 24-03-2017

Sukcesem zakończyła się gra miejska „Gdzie jest Maja?” zorganizowana przez grupę projektową liczącą 51 osób. Grę tworzyły osoby obsługujące poszczególne punkty zadaniowe i łącznicy. Byli to uczniowie klas: III C, IID, II B i IA. Zadania miały charakter profilaktyczny i były ściśle związane z życiem naszej bohaterki. Animatorzy za każdym razem wcielali się w role jej bliskich i znajomych. Dzięki przychylności lokalnych instytucji wszystkie zadania odbywały się w budynkach, takich jak: Starostwo Powiatowe, Szkoła Muzyczna, Urząd Miejski, Biblioteka, LCK „Fregata”, Baszta 24, Informacja Turystyczna, Studio Fitness „Marzenie”, Restauracja „Różana”.

Uczniowie po wykonaniu każdego zadania otrzymali fragmenty pamiętnika i jedną cyfrę. Ostatnim zadaniem było ułożenie numeru telefonu z otrzymanych cyfr i nawiązanie połączenia telefonicznego Mają. Każdy zespół w obecności negocjatora policyjnego miał możliwość krótkiej rozmowy z naszą bohaterką, podczas której należało ją przekonać do powrotu do domu. Udało się to 13 zespołom na 31 startujących.

Najlepiej z zadań wywiązali się:

Wśród klas I- zespół „Ochrona Jantara najlepsza w mieście”(uczniowie klasy I S) opiekun: M. Abraham

Wśród klas II – zespół „Kolorowe Jednorożce” (klasa II B) opiekun: A. Zdończyk- Knura

Wśród klas III – zespół „Ziniewicz Team” (klasa III B) opiekun: A. Rzepa

Zespoły otrzymały nagrody rzeczowe, a podsumowania akcji dokonała dyrektor szkoły Grażyna Ruszkowska i biorący udział w grze negocjator policyjny Daniel Pańczyszyn.

Wszyscy uczniowie chcieli również poznać osobę, która była Mają i podczas ostatniej rozmowy prowadziła negocjacje z każdym zespołem. W rolę naszej bohaterki wcieliła się Julia Smolarek uczennica klasy IIIB i podziękowała tym, którym udało się przekonać ją do powrotu.

Szczegółowa relacja i zdjęcia z punktów znajdują się w zakładce Gra miejska „Gdzie jest Maja?”

Uratowali Maję, czyli podsumowanie gry miejskiej z 21 marca 2017 grafika