Urząd Miejski w Lęborku w programie ,,Otwarta Firma"

Utworzono: 17-11-2022

Kolejnym przystankiem, w realizowanym w szkole projekcie ,,Otwarta firma” ,okazał się lęborski ratusz. Uczniowie klasy VIII d swoje spotkanie rozpoczęli w reprezentacyjnej Sali Rajców. Spotkanie z młodzieżą rozpoczął Burmistrz Witold Namyślak, który powitał młodzież i wyjaśnił ,że na co dzień w tym miejscu odbywają się spotkania Rady Miasta. Zachęcił młodzież do aktywności obywatelskiej na rzecz swojej małej ojczyzny.

Dalszą część spotkania poprowadził Sekretarz Miasta- Marian Kurzydło. Uczniowie dowiedzieli się o specyfice pracy w urzędzie, wymaganym wykształceniu i codziennych zadaniach. W urzędzie na co dzień 160 pracowników wykonuje swoje zadania zgodnie z przydziałem obowiązków, a liczba ich zadań ciągle wzrasta. Pan Sekretarz podkreślił, że w tej pracy liczy się kreatywność ,ale również chęci do pracy i otwartość na podejmowanie nowych zadań. Uczniowie chętnie zadawali pytania dotyczące poszczególnych stanowisk pracy. Miłym akcentem było także wręczenie okolicznościowego certyfikatu.

Ostatnim punktem pobytu w Urzędzie Miejskim było zwiedzanie skarbca oraz ciekawostki historyczne, które przedstawiła uczniom Pani Elżbieta Rekowska –Klassa- Naczelnik Wydziału Współpracy i Rozwoju.

Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas oraz upominki, które otrzymaliśmy w ramach promocji miasta.

Urząd Miejski w Lęborku w programie ,,Otwarta Firma" grafika