Uśmiechnij się!

Utworzono: 08-10-2017

Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest corocznie w pierwszy piątek października, dlatego też w tym dniu najmłodsi uczniowie naszej szkoły obdarowywali wszystkich chętnych uśmiechem.

6 października zaopatrzeni w charakterystyczne żółte znaczki, lizaki, cytrynę i czekoladę z wielkim entuzjazmem, zaangażowaniem i oczywiście uśmiechem na twarzy „rozdawali” uśmiechy. Całości dopełniła też cześć dekoracji przygotowana podczas zajęć świetlicowych.  Cieszy fakt, że starsi uczniowie docenili swoich młodszych kolegów i koleżanki. Mamy nadzieję, że przygotowana przez nas akcja przyczyniła się do tego, że  wszyscy tego dnia chociaż raz się uśmiechnęli!

To wyjątkowe święto powstało z inicjatywy artysty Harvey’a Balla, który w 1963 roku stworzył znany na całym świecie znaczek „smiley”. W 1999 roku odbył się pierwszy Światowy Dzień Uśmiechu. Jak mawiał Ball świat jest pełen problemów, jednak dzięki uśmiechowi, każdy z nas może mieć swój udział w jego naprawie. Ten prosty grymas nic nie kosztuje, a może zdziałać cuda. Zresztą od dawna wiadomo, że „śmiech, to zdrowie”. Dlatego uśmiechajmy się, jak najczęściej.

Uśmiechnij się! grafika