Wakacje na sportowo

Utworzono: 17-08-2022

W ostatnim tygodniu sierpnia uczniowie naszej szkoły brali udział w treningach koszykówki zorganizowanych przez UKS „jedynka” Lębork. Zajęcia odbywały się w miejskiej hali sportowej w dwóch grupach, uczestniczyli w nich chłopcy oraz dziewczęta z klas III-V. Stanowiły one pierwszy etap przygotowań do rozgrywek ligowych, w których młodzi sportowcy  niebawem wezmą udział. Początek rozgrywek zaplanowany został  na  połowę  października , a trwać one będą do wiosny przyszłego roku. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy bardzo sumiennie podchodzili do treningów i wszystkie ćwiczenia wykonywali z pełnym zaangażowaniem. Z pewnością zaprocentuje to w zbliżających się meczach. Grupa dziewczynek w ramach jednego z treningów spotkała się także z Kariną Szczurewską, absolwentką lęborskiej jedynki oraz wychowanką naszego klubu. Karina, obecnie zawodniczka trójmiejskiego klubu na poziomie pierwszej ligi, wprowadzała młodsze koleżanki w tajniki  gry oraz odpowiadała na liczne pytania dotyczące profesjonalnego sportu. Miłym akcentem na zakończenie solidnie przepracowanego tygodnia były z pewnością drobne upominki, jakimi obdarowani zostali wszyscy uczestnicy zajęć.

Treningi prowadzili: Beata Ugodowska (grupa dziewcząt) oraz Adam Ugodowski (grupa chłopców).

Wakacje na sportowo grafika