Warszawa da się lubić. Mamma Mia można nucić!

Utworzono: 24-03-2017

W czwartek - 23 marca – uczniowie klasy IIIc i IIIs uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Warszawy. Wyjazd miał charakter lekcji przedmiotowej w terenie. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym.

Na początku odwiedziliśmy supernowoczesne muzeum Polin. W całości poświęcone jest ono narodowi żydowskiemu. Uczniowie mogli zapoznać się z przebogatymi związkami Żydów z dziejami państwa polskiego. Wystawa ma charakter multimedialny, a każdy uczeń otrzymuje na czas zwiedzania swój miniodtwarzacz, dzięki któremu sam wyznacza sobie czas zwiedzania. Najwięcej emocji wśród uczniów wzbudził ostatni etap wystawy poświęcony zagładzie narodu żydowskiego. Pełne emocji relacje na długo postawią w pamięci ślady historii.

Nie zabrakło także spaceru po warszawskiej Starówce. Udaliśmy się Krakowskim Przedmieściem pod Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta. Przeszliśmy pod Katedrę św. Jana i pod pomnik Syrenki warszawskiej.

Odwiedziliśmy również ,,Złote tarasy” - tutaj uczniowie mogli trochę odpocząć po trudach podróży.

Na koniec zostawiliśmy relaks połączony z wizytą w teatrze ROMA. Celem naszej wizyty w tym teatrze muzycznym był spektakl „Mamma Mia”. Znani aktorzy, którzy pojawili się na scenie m.in. Dariusz Kordek, Robert Rozmus - urzekli nas swoją aktorską grą. Wyśmienite widowisko muzyczne oparte na utworach zespołu ABBA na długo pozostanie w naszej pamięci: tancerze, śpiew i uroki greckiej tawerny wprawiły nas we wspaniałe nastroje.

Warszawa da się lubić. Mamma Mia można nucić! grafika