Warsztaty w lęborskim Muzeum

Utworzono: 10-03-2018

W piątek  - 9 lutego - uczniowie klasy Ib wzięli udział w warsztatach zanikającego rzemiosła, jakim jest ”RĘCZNE CZERPANIE PAPIERU”.

Celem warsztatów jest przybliżenie historii papiernictwa oraz rozwijanie kreatywności dzieci. Pierwszaki poznały technikę ręcznego wytwarzania papieru za pomocą specjalnego sita. Dowiedziały się również, że papier wynaleźli Chińczycy ponad 2000 lat temu. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem stworzyli własne kartki papieru, a następnie wykonali na nich piękne obrazki.

To kolejne warsztaty w Muzeum, w których uczestniczyli nasi najmłodsi uczniowie, i jak zwykle wszyscy wyszli zadowoleni, pełni  nowych wiadomości i umiejętności. Serdecznie dziękujemy pracownikom Muzeum za wartościową i twórczą gościnę.

Warsztaty w lęborskim Muzeum grafika