Warsztaty zielarskie

Utworzono: 14-03-2016

11 marca w naszej szkole  zorganizowane zostały warsztaty przyrodnicze z zakresu ziołolecznictwa a w szczególności z gemmoterapii.

Zajęcia prowadził uczeń naszej szkoły Jakub Wiśnik z kl. IIa, który od najmłodszych lat interesuje się przyrodą. Jego pasją jest zielarstwo oraz kosmetyka naturalna, którą tworzy z darów pól i lasów. Od kilku miesięcy prowadzi bloga o tematyce związanej z roślinami o leczniczych właściwościach www.lesnezycie.pl.

Jakub uwielbia  piesze wędrówki podczas których może obserwować zmiany w przyrodzie zachodzące wraz z porami roku.  Z lasu pozyskuje  surowce, z których później - stosując różnorodne   metody np. wywary, napary, maceraty- wyrabia maści, mydła, szampony czy ekologiczne kosmetyki.

Podczas  warsztatów Jakub pokazał uczestnikom  jakie bogactwo składników daje nam matka Ziemia. Podzielił się również informacjami  na temat pozyskiwania  cennych wartości leczniczych z pączków drzew podczas nadchodzącej wiosny.

Warsztaty zorganizowane zostały w ramach działań prozdrowotnych  polegających na promowaniu naturalnych metod zapobiegania chorobom górnych dróg oddechowych. Zajęcia były bardzo interesujące, dlatego też planujemy już kolejne spotkanie.

Warsztaty zielarskie grafika