Wieczór w teatrze muzycznym w Gdyni

Utworzono: 05-03-2018

W piątek -  2 marca -  uczniowie klas: VIIa, IIa i IIId wybrali się na spektakl „Wiedźmin” do Teatru Muzycznego w Gdyni.

Jest to pierwszy musical na postawie opowiadań Andrzeja Sapkowskiego. Teatr Muzyczny w Gdyni uzyskał zgodę Andrzeja Sapkowskiego na realizację musicalu opartego na twórczości najpopularniejszego polskiego pisarza fantasy. Spektakl powstał na bazie kilku zbiorów opowiadań, m.in.: „Ostatnie życzenie” i „Miecz przeznaczenia”. Głównym bohaterem musicalu jest Geralt z Rivii, wiedźmin, mutant, który za pomocą magii i nadludzkich umiejętności broni ludzi przed potworami. Często działa pod wpływem emocji, sprzyja słabszym, poświęca się dla innych. Poza trudnościami, na jakie napotyka na swojej drodze wiążąc się z czarodziejką Yennefer, Geralt bierze również udział w wielu niesamowitych przygodach. Chcąc chronić zarówno siebie, jak i swoich przyjaciół, wiedźmin stara się zachować neutralność w szalejącym świecie. Na podstawie książek Sapkowskiego powstał komiks, nakręcono film, serial, stworzono popularne i nagradzane na całym świecie gry komputerowe.

Humory dopisywały,  więc weekend rozpoczął się dla nas bardzo miło i sympatycznie. Dziękujemy też naszym absolwentom: Aleksandrze Becker, Maksymilianowi Milanowskiemu, Jakubowi  Zajkowskiemu i Arturowi Gańcza, którzy razem z nami wybrali się  na spektakl. Był to miły wieczór i okazja, aby powspominać z absolwentami czas spędzony w naszej szkole.

Opiekunami uczniów byli nauczyciele: Katarzyna Wróblewska-Kurzydło, Joanna Nowicka-Młyńska, Natalia Zarańska

Wieczór w teatrze muzycznym w Gdyni grafika