Wielkanocne czytanie i jajek malowanie

Utworzono: 06-04-2017

Pisanki, pisanki, jajka malowane,

Nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek.

Pisanki, pisanki, jajka kolorowe,

Na nich malowane bajki pisankowe...

( K. Parnowska – Różecka  Pisanki )

W minioną środę nasze uczennice z kl. Ie  i p. A. Dudojć ponownie odwiedziły zaprzyjaźnione przedszkolaki z grupy ,, Słoneczek”. Tematem spotkania była Wielkanoc oraz związane z tym świętem przygotowania. Tym razem dzieci wysłuchały wierszy, historii i opowiadania o kolorowych jajkach, czyli pisankach.

Wizyta u przedszkolaków była świetną okazją do wspólnej rozmowy o wielkanocnych potrawach, upominkach, palmach, koszyczkach ze święconką, kurczątkach, zajączkach, baziach i oczywiście również o śmigusie-dyngusie. Na koniec spotkania starsze koleżanki życzyły dzieciom zdrowych, wesołych świąt i wykonały pamiątkowe zdjęcia. Sympatyczni milusińscy otrzymali kolorowanki z motywem świątecznym.

Dzień wcześniej  uczennice klasy IIb pod opieką p. W. Rutkiewicz odwiedziły też sześciolatków z Przedszkola nr 1. Dziewczęta zaprezentowały przedszkolakom bajeczki związane z Wielkanocą a także przypomniały, że w dniu 2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Data 2 kwietnia nie jest przypadkowa, ponieważ wtedy właśnie urodziny obchodzi duński baśniopisarz Hans Christian Andersen. Święto to zaś ma na celu rozpowszechnianie książek dla najmłodszych czytelników oraz wspieranie czytania przez dzieci.

Wielkanocne czytanie i jajek malowanie grafika