Wiosenny Powiew Poezji

Utworzono: 14-03-2018

12 marca 2018r. w LCK Fregata odbyła się finałowa gala VI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Wiosenny Powiew Poezji. W tym roku do konkursu przystąpiła rekordowa liczba uczestników- 68 recytatorów z naszego powiatu.

Rywalizowali oni w czterech  kategoriach wiekowych: klasy I - III szkoły  podstawowe, klasy IV - VI szkoły  podstawowe, klasy VII i gimnazja oraz szkoły średnie. Główną ideą konkursu jest promowanie kultury słowa, umiejętności pięknego wysławiania się, budowania dłuższych wypowiedzi oraz czytania. Celem konkursu była także promocja utalentowanych recytatorsko dzieci.

Podobnie jak w latach poprzednich, jury nie znało imion ani nazwisk uczestników, a w trakcie trwania konkursu nie widziało recytujących osób. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów, z czego aż troje to nasi najmłodsi, którzy pięknie zaprezentowali się szerokiej publiczności Były to dziewczynki: Ewelina Mac i Klaudia Ropela z kl. Ia oraz Amelia Jadowska z kl. Ib.

Spośród licznego grona uczestników jury wybrało zwycięzców. Miło nam poinformować , że w kategorii klas VII i gimnazjów        I miejsce przyznano naszej uczennicy - Wiktorii Wiśniewskiej z klasy IIIb , która recytowała wiersz Cz. Miłosza ,,Moja wierna mowo".

Serdecznie gratulujemy.

Wiosenny Powiew Poezji grafika