Wizyta trzecioklasistów w szkołach ponadgimnazjalnych

Utworzono: 25-03-2017

Już niedługo uczniowie klas trzecich staną przed koniecznością dokonania wyboru przyszłej drogi edukacyjnej. Starostwo powiatowe w Lęborku w dniu 24 marca zorganizowało w szkołach ponadgimnajalnych Targi Edukacyjne 2017.

Uczniowie mogli odwiedzić lęborski ,,Rolniczak”, Zespół Szkół Mechaniczno-Informatycznych, Powiatowe Centrum Edukacyjne oraz Zespoły Szkół Ogólnokształcących nr 1 i 2. Nasi gospodarze zadbali o to, byśmy czuli się u nich bardzo dobrze.  Uczniowie mogli się zapoznać z propozycjami tych szkół na rok szkolny 2017/2018. Dowiedzieli się jakie wymagania muszą spełnić, by dostać się do wymarzonych klas, a nawet podejrzeć pracę fachowców w zawodach, które być może będą w przyszłości wybierać. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć, przygotowanego poczęstunku oraz prezentacji musztry czy strzelania do tarczy.

Dziękujemy Dyrekcji i nauczycielom szkół ponadgimnazjalnych za cenne wskazówki przekazane uczniom, za starannie przygotowane stoiska informacyjne. Ta wiedza bardzo się przyda przy wyborze kolejnego typu szkół.

Wizyta trzecioklasistów w szkołach ponadgimnazjalnych grafika