Wizyta w firmie MEYN

Utworzono: 16-11-2022

Klasa VIII d 15 listopada odwiedziła  gościnne progi firmy MEYN, która produkuje linie technologiczne do uboju drobiu. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego projektu ,,Otwarta firma”. Uczniowie po krótkim wprowadzeniu w informacje dotyczące funkcjonowania firmy mieli okazję dowiedzieć się, jakie warunki należy spełniać, by pracować w ich fabryce. Podkreślano, że oprócz nauki zawodu bardzo ważna jest również znajomość języka angielskiego. Uczniowie mogli obejrzeć linie produkcyjne, przechodząc do poszczególnych stanowisk pracowniczych. Dowiedzieliśmy się ,że na świecie firma ma 4 fabryki, które znajdują się na całym świecie: w Holandii, we Włoszech, w Polsce- w Lęborku oraz w Stanach Zjednoczonych. Linie produkcyjne naszej lęborskiej firmy znane są przemysłowi drobiarskiemu na całym świecie.

Firma współpracuje z lęborskim ,,Mechanikiem”. Istnieje możliwość, by podczas nauki w szkole właśnie tu odbywać szkolne praktyki i zdobywać pierwsze kroki w karierze zawodowej.

Bardzo dziękujemy firmie MEYN za serdeczność i gościnność w waszych progach.

Wizyta w firmie MEYN grafika