Wizyta w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku

Utworzono: 15-11-2021

W miłej atmosferze upłynęła uczniom klas czwartych oraz piątych wizyta w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku. W ramach programu Otwarta firma uczniowie klas : 4a, 4b, 5a i 5b pod opieką wychowawców odwiedzili  lęborskich strażaków. Celem spotkania było zapoznanie młodzieży  ze specyfiką oraz miejscem ich pracy, samochodami pożarniczymi oraz sprzętem będącym na ich wyposażeniu. Uczniowie zostali  zapoznani z zagrożeniami, jakie mogą wystąpić podczas pożaru oraz zasadami zachowania podczas wystąpienia zagrożenia. Ponadto  dowiedzieli się, jakie zasady  wzywania straży pożarnej obowiązują podczas występowania zagrożenia życia lub zdrowia i przekazywania informacji na międzynarodowy numer alarmowy 112. Strażacy  w atrakcyjny sposób zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego oraz sprzętu pożarniczego będącego na jego wyposażeniu. Przez chwilę uczniowie  mogli  poczuć się jak prawdziwi strażacy, przymierzając hełm, kombinezon , a także wsiadając do wozu strażackiego.

Na zakończenie wszyscy mogli zobaczyć, jak wygląda centrum dowodzenia komendy PSP w Lęborku.

Wizyta w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku grafika