Wizyta w lęborskim MPWiK

Utworzono: 14-11-2023

   W deszczowej aurze 13 listopada uczniowie klasy 7a brali udział w kolejnej wizycie w ramach projektu "Otwarta firma", w którym partycypuje nasza szkoła. Cel klarownie korespondował z pogodą, gdyż nasi uczniowie poznać mieli arkana lęborskich wodociągów. Myliłby się jednak ten, kto sądzi, że w czasie deszczu dzieci się nudzą - na pewno nie nasze!  

    Gdy już dotarliśmy na miejsce, w swojej siedzibie przy ulicy Pionierów ciepło przyjął nas Pan Piotr Boniaszczuk - Dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lęborku. Pan dyrektor zaprezentował nam kierowany przez siebie zakład pracy. Na naszych uczniach i uczennicach największe wrażenie zrobiło to, jak detalicznie i bez żadnych notatek Pan dyrektor potrafi potoczyście mówić o własnym przedsiębiorstwie: jego działach, pracownikach i sprzęcie. 

    Nasi podopieczni zaskoczeni byli wielością zawodów i kwalifikacji potrzebnych do sprawnego funkcjonowania  lęborskich wodociągów. Gdy rozmowa zeszła na motoryzację, szczególnie mocno zaktywizowali się chłopcy,  tematem był oczywiście najprawdopodobniej najdroższy jeżdżący po ulicach Lęborka samochód - wielka niebieska Scania z kilkutonowym zbiornikiem na wodę, która według słów Pana dyrektora kosztowała około 2 miliony złotych. Jeden z uczniów dał wszystkim odczuć, że chętnie zrobiłby na niej brum brum. 

Wizyta w lęborskim MPWiK grafika