Wizyta w lęborskim szpitalu

Utworzono: 20-11-2015

Kolejna wizyta w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości przypadła w udziale uczniom klasy IIIa i IIIb. W dniu 19 listopada udali się oni do Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lęborku.

Zaczęło się od przywitania gimnazjalistów w Sali Konferencyjnej przez dyrektor SPSZOZ dr Lidię Kodłubańską. Naczelna pielęgniarka – p. Alicja Gajewska wyjaśniła na czym polega praca pielęgniarek, położnych i innych pracowników medycznych. Następnie młodzież wzięła udział w wykładzie dotyczącym udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia poprowadziły panie - dr Katarzyna Paupa-Dargacz i Agnieszka Janiczak.

Uczniowie zostali również zaproszeni  do stołówki w której podczas przerwy na drugie śniadanie, pani dietetyk mgr Honorata Ampulska zapoznała ich z  dietami stosowanymi u pacjentów szpitala. Następnie, podzieleni na kilka grup i pod opieką pielęgniarek oddziałowych, gimnazjaliści odwiedzili oddziały szpitalne: Szpitalny Oddział Ratunkowy, Oddział Chorób Wewnętrznych, Kardiologii i Rehabilitacji Kardiologicznej, Oddział Chirurgiczny Ogólny, Gastroenterologiczny i Rehabilitacyjny, Oddział Pediatryczny.

Na koniec uczniowie zostali ciepło pożegnani. Wizyta przypadła im do gustu i zachęciła do myślenia o pracy w takiej placówce.

Bardzo dziękujemy pracownikom SPSZOZ w Lęborku za możliwość zobaczenia ich pracy.

Wizyta w lęborskim szpitalu grafika