Wizyta w SPSZOZ w Lęborku

Utworzono: 19-11-2016

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w miniony piątek grupa uczniów  z klasy IId, IIIa oraz IIIc mogła zapoznać się ze specyfiką działalności Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lęborku.

Gimnazjaliści powitani zostali przez dr Martę Frankowską – Naczelnego Lekarza SPSZOZ oraz  mgr Alicję Gajewską – Pielęgniarkę Naczelną SPSZOZ. Po przekazaniu informacji dotyczącej działalności lęborskiego szpitala, gimnazjalistom szczegółowo zaprezentowane zostały zawody takie jak: fizjoterapeuta, laborant, technik radiologii, ratownik medyczny.

Przedstawiciel Szpitalnego Oddziału Ratunkowego udzielił praktycznego wykładu dotyczącego udzielania pierwszej pomocy.

Po specjalnie przygotowanym dla uczniów drugim śniadaniu, młodzież została podzielona na grupy i pod opieką wyznaczonych osób udała się do komórek organizacyjnych: Działu Fizjoterapii, Pracowni Diagnostyki Laboratoryjnej, Pracowni Diagnostyki Obrazowej oraz Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Serdecznie dziękujemy pracownikom lęborskiego szpitala za to niezwykle ciekawe spotkanie. Być może zachęci ono naszych uczniów do myślenia o pracy w takiej placówce.

Wizyta w SPSZOZ w Lęborku grafika