Wszystkie dzieci nasze są!

Utworzono: 01-06-2022

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy  Dzień Dziecka. Dla uczniów naszej szkoły był to dzień pełen sportowych atrakcji. Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork oraz Fundacja Małgorzaty Glinki promowali  zdrowy tryb życia. Na boisku szkolnym odbył się wielki Piknik Zdrowia -  Wydarzenie edukacyjne zostało sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Dzieci miały do dyspozycji wiele atrakcji, zabaw oraz konkurencji sportowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Starsi uczniowie sprawdzali swoją kondycję w grze „sztandary”, młodsi zaś uczestniczyli w wyścigach rzędów, rzutach do celu. Największą jednak atrakcją dla naszych najmłodszych uczniów były „dmuchańce”. Była również popularna "belgijka"...

W ramach promocji zdrowej diety uczniowie mogli korzystać ze stanowiska z owocami przygotowanymi przez Duży Warzywniak.  Wodę do picia zapewnili pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lęborku.  O dobrą zabawę dbały panie  animatorki z Przygoda Team.  Swoją obecnością zaszczycili nas goście - Burmistrz Miasta Lęborka Witold Namyślak  a także sekretarz miasta Marian Kurzydło. O sprawny przebieg wydarzenia dbała Pani Prezes SPS Lębork Agnieszka Dawidowska oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Pan Andrzej Łakocki zadbał o muzykę, która umiliła uczniom sportowe zmagania. Bardzo dziękujemy wszystkim organizatorom za świetną zabawę a wszystkim dzieciom życzymy dużo zdrowia i uśmiechu!

Wszystkie dzieci nasze są! grafika