Wszystko, tylko nie plecak!

Utworzono: 23-11-2023

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego po raz kolejny odbył się w naszej szkole „Dzień bez plecaka”.

Idea tego wyjątkowego dnia narodziła się w głowie Mongai Fankam, młodej amerykańskiej aktywistki, która przy okazji podróży do Kamerunu zwróciła uwagę na trudności, z jakimi dla wielu afrykańskich dzieci wiąże się uczęszczanie do szkoły. Szczególnym problemem okazuje się brak plecaków, na które nie stać rodziców. W związku z tym wiele dzieci w Kamerunie podręczniki nosi w reklamówkach. Uczniowie często muszą w ten sposób pokonywać wiele kilometrów… Akcję organizuje się więc po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie.

Do czwartkowego „Dnia bez plecaka” przystąpiła większość naszych uczniów.  Szkolne plecaki zostały zastąpione wiklinowymi koszami, walizkami, transporterami dla domowych zwierzaków, naczyniami kuchennymi, reklamówkami, poszewkami na poduszki – wszystkim, w czym jak się okazuje można przynieść do szkoły książki, zeszyty czy piórniki.  A o tym, że pomysłowości uczniom „jedynki” nie brakuje, najlepiej przekonajcie się sami, oglądając załączone zdjęcia!

Wszystko, tylko nie plecak! grafika