Wycieczka pełna atrakcji

Utworzono: 01-06-2017

29 maja uczniowie klas: Ia, Ic, Id, IIs i IIIs wyruszyli na zaplanowaną od dawna wycieczkę. Celem podróży był  Berlin oraz położony w północnych Niemczech park rozrywki Heide Park Soltau.

Swoją wyprawę uczniowie rozpoczęli od zwiedzenia Berlina. Tutaj mieli okazję zobaczenia pozostałości  Muru Berlińskiego, mierzącej 368 metrów wieży telewizyjnej,  siedziby niemieckiego parlamentu – Reichstag, Filharmonii Berlińskiej czy jednego z bardziej charakterystycznych punktów miasta -  Bramy Brandenburskiej. Wyczerpujący wykład pana przewodnika przybliżył naszym gimnazjalistom historię tych budynków.

Niezapomnianych wrażeń dostarczyła uczniom wizyta w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. Była to niepowtarzalna okazja, aby stanąć „twarzą w twarz” z osobistościami ze świata kultury, polityki, sportu czy muzyki… Znajdujące się przy postaciach rekwizyty posłużyły uczniom do wykonania wielu ciekawych zdjęć.

Następnie uczniowie, zmęczeni, ale bogatsi w wiedzę o stolicy naszych zachodnich sąsiadów, udali się w dalszą drogę do miejscowości Soltau, gdzie znajduje się znany w całej Europie Heide Park.  Na miejsce młodzi turyści dotarli wieczorem. Po obiadokolacji nadszedł czas na odpoczynek, gdyż następnego dnia uczniów czekał szalony, pełen atrakcji  dzień  w parku rozrywki.  Następnego dnia rano, tuż po obfitym śniadanku,  najedzeni, ale głodni wrażeń   wraz  z opiekunami  mogli rozpocząć swą przygodę na różnego rodzaju kolejkach, bobslejach, karuzelach, wodnych zjeżdżalniach, pontonach, wieży swobodnego spadania  i wielu innych , równie ciekawych urządzeniach.. Krake, Screamie, Lot Demona czy Desert Race były wyjątkowo tłumnie oblegane przez naszych gimnazjalistów. Byli również i tacy, których trudno było oderwać od Zatoki Piratów… Jedno jest pewne – w Heide Parku każdy znajdzie coś dla siebie i jest to miejsce w którym nie sposób się nudzić! Nawet opiekunowie nie szczędzili sobie mocnych wrażeń!

We wczesnych godzinach porannych – 31 czerwca uczniowie pod opieką wychowawców powrócili szczęśliwie do Lęborka. Była to wyjątkowo udana i niezapomniana wyprawa!

Wycieczka pełna atrakcji grafika