Wyniki Powiatowego Konkursu Plastycznego: „Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam"

Utworzono: 12-04-2021

Od wielu lat nasza szkoła uczestniczy w konkursach plastycznych organizowanych przez Stowarzyszenie  „Niebieski Skarb".

Jednym z punktów Światowego Dnia Autyzmu w Powiecie Lęborskim był konkurs plastyczny „Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam". Konkurs miał na celu przekazać w atrakcyjny sposób wiedzę, że wśród nas żyją osoby ze spektrum autyzmu oraz integrować osoby niepełnosprawne  z pełnosprawnymi i kształtować twórcze myślenie oraz umiejętności wyrażania własnych uczuć i emocji.

W edycji 2021 Stowarzyszenie zaprosiło przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych - w tym osobna kategoria z niepełnosprawnością. Na konkurs wpłynęło 219 prac z powiatu.

Wśród laureatów znaleźli się nasi uczniowie:

I miejsce Lena Brękiewicz z klasy IIIc

II miejsce Zuzanna Jakubowska z klasy IIb

III miejsce Alan Renka z klasy Ic

Szkołę reprezentowali również: Hanna Jurczyk – IIIc, Zuzanna Kaniuk – IIc, Antoni Żalikowski – IIb, Nikola Tulikowska – IIb, Julia Płotka – IIIa.

Gratulujemy naszym młodym artystom!

Wyniki Powiatowego Konkursu Plastycznego: „Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam" grafika