Wyróżnienie w XXVI Pomorskim Konkursie Plastycznym: „Jesień na Kaszubach”

Utworzono: 22-11-2021

Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach zaprezentowało wyniki XXVI Pomorskiego Konkursu Plastycznego: „Jesień na Kaszubach”. Na konkurs wpłynęły 1083 prace z 83 placówek szkolnych i pozaszkolnych z województwa pomorskiego. Prace oceniane były w kategoriach wiekowych: do 6 lat, 7 - 9 lat, 10 - 12 lat, 13 - 15 lat i 16 - 20 lat oraz w kategoriach wykonawczych: rysunek i malarstwo. Jury przyznało 10 nagród pierwszych, 11 drugich, 9 nagród trzecich oraz 9 wyróżnień.

Laureatem konkursu w kategorii 7-9 lat został Dymitr Lebioda z klasy IIIb, uczestnik koła plastycznego dla klas I-III, prowadzonego  przez p. Dorotę Przychoda- Bonemberg.

Wernisaż odbędzie się w piątek – 26 listopada 2021r., o godzinie 12.00 w Chacie Kaszubskiej w Brusach-Jagliach. Serdecznie zapraszamy laureatów konkursu i opiekunów plastycznych oraz rodziców na wręczenie nagród.

Naszą szkołę reprezentowały w konkursie również uczestniczki  kół plastycznych: „Mamo, Tato! Zobacz, co dziś zmalowałem!" i "Lubię tworzyć": Natalia Trąbińska, Lidia Pomorska, Alicja Kaiser, Zofia Celban, Kornelia Kwiatkowska z kasy Ic, Kornelia Dawidowska i Agata Skóra z Id, Lena Gryczan z IIa, Adrianna Stępniak i Victoria Wikariusz z IIIb, Lena Brękiewicz z IVa, Magdalena Trąbińska z IVb oraz Maja Tutakowska z klasy Va. Zapraszamy do galerii zdjęć:

Wyróżnienie w XXVI Pomorskim Konkursie Plastycznym: „Jesień na Kaszubach” grafika