XVI Konkurs Wiedzy o Historii Ziemi Lęborskiej

Utworzono: 15-06-2016

Z wielką radością informujemy, że Sandra Walkusz z kl. III A wygrała tegoroczną edycję popularnego konkursu promującego wiedzę o ziemi lęborskiej.  Trzecie miejsce zajęła Wiktoria Wiejak z kl. III B.  Cała nasza szkolna reprezentacja zajęła I miejsce w klasyfikacji międzyszkolnej, w której sumowano wszystkie wyniki osiągnięte przez uczniów szkoły. W tym roku zakres konkursu obejmował czasy starożytne i średniowieczne do roku 1466. Finał konkursu odbył się 15 czerwca w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku.

Droga do finału wiodła przez etap wstępny, który odbył się w Sali Audiowizualnej ZSMI w Lęborku w dniu 8 czerwca. Wzięła w nim udział drużyna reprezentująca szkołę:

1.Sandra Walkusz (III a)

2.Wiktoria Wiejak  (III b)

3.Julia Wrzeszcz (IIIb)

4. Jakub Węgrzynek (IIIC)

5. Karol Warmbier (IIIC)

6.Błażej Schulz (III C)

Najlepiej z testem pisemnym poradziły sobie Sandra  i Wiktoria, które znalazły się w gronie 5 uczniów zakwalifikowanych do finału zajmując w klasyfikacji odpowiednio I i IV miejsce. Finał konkursu miał charakter ustny. Uczestnicy musieli się też wykazać sprytem wybierając pytania za 1, 3 i 5 punktów. Wszyscy uczestnicy zgodnie twierdzili, że pytania nie należały do najłatwiejszych. Po podsumowaniu wyników części pisemnej i ustnej Sandra Walkusz okazała się bezkonkurencyjna i zajęła I miejsce wyprzedzając uczestników wszystkich lęborskich i powiatowych gimnazjów. Wiktoria Wiejak zajęła ostatecznie III miejsce. Nagrody ufundował Burmistrz Miasta Lęborka, który obecny na konkursie wręczał dyplomy i nagrody (tablety, powerbanki)

Warto dodać, że podczas konkursu zaprezentowano także przygotowaną przez uczniów prezentację multimedialną, co stanowiło wymóg regulaminowy. Nad jej przygotowaniem pracował Sebastian Wilczyński z kl. IIIB.

Wasi nauczyciele: Marzena Kurzydło i Anna Zdończyk- Knura serdecznie Wam gratulują!!!

XVI Konkurs Wiedzy o Historii Ziemi Lęborskiej grafika