Z językiem przez świat...

Utworzono: 14-06-2016

W roku szkolnym 2015/2016 chętni uczniowie z klasy Ib mieli możliwość rozwijania swoich umiejętności językowych podczas spotkań „Z językiem przez świat”.

W drugim semestrze, w marcu, dowiedzieliśmy się dlaczego kolor zielony i koniczynka symbolizują święto św. Patryka w Irlandii. W maju, podczas spaceru ulicami naszego miasta, przedstawiliśmy wybrane miejsca w języku angielskim. Z pewnością potrafilibyśmy zainteresować turystów np. dwoma największymi kościołami, budynkiem sądu, dworca, wieży ciśnień, czy ulicą Staromiejską. W czerwcu wybraliśmy się pieszo nad Jezioro Lubowidz, aby spędzając aktywnie czas, poznać genezę Dnia Niepodległości w USA oraz sposób jego świętowania.

Pomysł spotkań zakładał przestawienie się na język angielski, nie tylko podczas przygotowanych wystąpień. Wyobraziliśmy sobie, że nie rozumiemy języka polskiego i jakoś musimy sobie poradzić. I okazało się, że to możliwe! We can speak in English!

Z językiem przez świat grafika