Z wizytą w MEYN

Utworzono: 15-11-2023

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie 7B odwiedzili lęborską siedzibę MEYN.  Tu mogli się zapoznać ze specyfiką pracy w tym zakładzie. MEYN to producent linii produkcyjnych dla szeroko rozumianego przemysłu spożywczego. Pracują tu m.in.: spawacze, tokarze, informatycy, projektanci. MEYN w halach produkcyjnych zatrudnia zarówno kobiety, jak i mężczyzn.

Uczniowie mieli możliwość zobaczenia, jak powstają elementy linii do obróbki kurczaków. Na halę mogli wejść tylko w odpowiednim ubraniu – kamizelce odblaskowej i w okularach ochronnych. Nie mogli także ze względów bezpieczeństwa używać telefonów komórkowych. Wyprodukowane w zakładzie urządzenia pracują w wielu miejscach na świecie, chociaż powstają na zamówienie a nie w produkcji masowej.

Z wizytą w MEYN grafika