Z wizytą w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Lęborku.

Utworzono: 18-11-2016

W ramach Tygodnia Przedsiębiorczości klasa III S 16 listopada odwiedziła miejska spółkę przy ulicy Pionierów w Lęborku.  Wizyta miała na celu zapoznanie uczniów z charakterem pracy przedsiębiorstwa i kwalifikacjami, które są niezbędne, aby znaleźć tu pracę. Dyrektor-p. Piotr Boniaszczuk opowiedział nam o codziennych zadaniach firmy, której zakres działalności jest bardzo szeroki. Dowiedzieliśmy się czym pracownicy zajmują się na co dzień : od ekip remontowych, monterów po wyspecjalizowanych inżynierów. Pan Dyrektor zwrócił także uwagę na to, co jego zdaniem jest ważne przy ubieganiu się o pracę podczas rozmów kwalifikacyjnych: jak ważna jest forma napisania CV oraz mowa ciała podczas rozmowy z pracodawcą.

Dla uczniów była to też ciekawa lekcja wychowawcza. Pan Dyrektor pochwalił się także uzyskaną w tym roku statuetką otrzymaną z rąk Prezydenta RP ,,Pracodawca przyjazny Pracownikom”.

Serdecznie dziękujemy MPWiK w Lęborku oraz p. Boniaszczukowi za to, że kolejny rocznik młodzieży mógł zdobyć wiedzę dotyczącą rynku pracy i wymaganych kwalifikacji.

Z wizytą w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Lęborku. grafika