Z wizytą w Poznaniu

Utworzono: 07-06-2023

Klasa VIII d w dniach od 5-6 czerwca  przebywała na wycieczce szkolnej w Poznaniu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć różnorodność architektoniczną miasta, poznać jego tradycję i gwarę. Pięknem zachwyca Katedra świętych Piotra i Pawła. Kaplica złota umieszczona w katedrze należy do najurokliwszych miejsc katedry. Nie sposób przejść obojętnie obok miejsc pochówku pierwszych Piastów i pierwszego biskupa na ziemiach polskich- Jordana. Urokliwe uliczki, koziołki poznańskie towarzyszyły nam podczas wizyty na Rynku. Mimo że obecnie znajduje się on  w  przebudowie, zachwyca pięknem Ratusza oraz mozaiką kolorowych kamienic. Nie zabrakło także wizyty w Muzeum Rogala św. Marcina. Z pasją przedstawiono nam legendę świętomarcińską, a uczniowie sami mogli podczas warsztatów poznać tajniki wypiekania rogali, które oznaczone są specjalnym certyfikatem jakości. Piękna była też wizyta w Palmiarni. Mnóstwo gatunków roślin z całego świata oraz akwarium z gatunkami roślin zachwyciły zwiedzających.

Dziękujemy Pani Elżbiecie Makowskiej za udział w naszej wyprawie do Wielkopolski.

Z wizytą w Poznaniu grafika