Zachowaj równowagę - program prozdrowotny

Utworzono: 24-09-2015

W roku szkolnym 2015/2016 kontynuujemy realizację  szwajcarsko – polskiego programu KIK 34 pt,, Otyłość i nadwaga przyczyną wielu  chorób cywilizacyjnych”,  który  realizowany jest przez Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie. Patronat projektu pełni Minister Edukacji Narodowej a partnerami są: Centrum Zdrowia Dziecka, AWF w Warszawie  oraz  Polskie Towarzystwo Dietetyczne.

Nadwaga i otyłość – epidemia XXI wieku. Polska pod względem nasilenia otyłości u dzieci i młodzieży znalazła się w przełomowym momencie, istnieje bowiem szansa na zatrzymanie tej światowej już epidemii i uniknięcia drogi, jaką przeszły inne kraje. Jak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia, odsetek dzieci otyłych dochodzi do 20%.W Polsce wśród dzieci i młodzieży narasta epidemia otyłości, a odsetek dzieci wykazujących stan przedotyłościowy (nadwagę) dorównuje już innym krajom.

Programu zakłada, że w szkole cała społeczność – pracownicy, uczniowie i rodzice – podejmują wspólne działania na rzecz poprawy i utrzymania dobrego stanu zdrowia i samopoczucia poprzez zmianę  zachowań  żywieniowych oraz zwiększenie aktywności fizycznej. Dlatego też w trakcie realizacji tego programu uczniowie uczestniczyć będą w licznych akcjach prozdrowotnych z zakresu zdrowego odżywiania.

Zachowaj równowagę  - program prozdrowotny grafika