2103, 2018
Dobre wiadomości z Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego!

Powoli zbliżamy się do zakończenia kolejnej edycji konkursów przedmiotowych.

1703, 2018
Piątkowy wieczór w Teatrze Muzycznym

Uczniowie klas:  VIIa, IIIb i IIId piątkowy wieczór (16.03.) spędzili w Teatrze Muzycznym w Gdyni na spektaklu „Lalka”. Miejsca przy samej scenie pozwoliły uczniom na przeżycie niesamowitych wrażeń artystycznych.

1503, 2018
Dzień Liczby Pi

14 marca przypada Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Jest to święto, które ma promować matematykę i nauki ścisłe.

1403, 2018
Wiosenny Powiew Poezji

12 marca 2018r. w LCK Fregata odbyła się finałowa gala VI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Wiosenny Powiew Poezji.

1403, 2018
Klasa VIIa i IId w Muzeum II Wojny Światowej

13 marca uczniowie klasy  VIIa i IId zwiedzili Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. To niezwykłe, historyczne miejsce, w którym uczniowie mają możliwość  przeżycia poważnej  lekcji historii.

1203, 2018
"Księga wyjścia" - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Dnia 9 marca br. w Wejherowie rozstrzygnięta została część plastyczna XIV  Wojewódzko - Metropolitalnego Konkursu Biblijnego im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda „Księga Wyjścia”- etap rejonowy.

1103, 2018
Zachowała się jak trzeba

Niedawno obchodzony Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” był okazją do spotkania, które odbyło się w naszej szkole dnia 9 marca.

1003, 2018
Warsztaty w lęborskim Muzeum

W piątek  - 9 lutego - uczniowie klasy Ib wzięli udział w warsztatach zanikającego rzemiosła, jakim jest ”RĘCZNE CZERPANIE PAPIERU”.

0803, 2018
Zadbajmy o czystą szkołę

Drodzy Uczniowie! Wiosenne roztopy nie służą utrzymaniu czystości, dlatego przypominamy o obowiązku noszenia  obuwia zmiennego.

Dziękujemy tym,  którzy o tym pamiętają ! Brawo Wy!

0603, 2018
Znamy już wyniki Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego

Trzech uczniów naszej szkoły finalistami Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego.

0603, 2018
Konkurs: „Od Kopernika do chińczyka” rozstrzygnięty!

W lutym  dzieci ze szkół podstawowych z powiatu lęborskiego zostały zaproszone przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lęborku do udziału w konkursie plastycznym.

Klasa IIIb na Dniach Kultury Angielskiej

1 marca 2018r. klasa IIIb, o profilu językowym,  została zaproszona przez uczniów i opiekunów Społecznej Szkoły Językowej, Gimnazjum i Liceum w Lęborku do Państwowej Szkoły Muzycznej na coroczne Dni Kultury Angielskiej - w tym roku „Wellington Day”.

Międzynarodowy projekt eTwinning

Rok 2018 został ogłoszony przez Komisję Europejską Rokiem Dziedzictwa Kulturowego. Jego hasło przewodnie brzmi: "Nasze dziedzictwo: gdzie przeszłość spotyka się z przyszłością". Z tej okazji na terenie całej Europy odbywać się będą różnego rodzaju wydarzenia informujące, kulturalne, edukacyjne oraz zwiększające społeczną świadomość.

0503, 2018
Wieczór w teatrze muzycznym w Gdyni

W piątek -  2 marca -  uczniowie klas: VIIa, IIa i IIId wybrali się na spektakl „Wiedźmin” do Teatru Muzycznego w Gdyni

0103, 2018
Wizyta młodzieży z Kaliningradu w Lęborku

W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Miast i Gmin Zamków Krzyżackich w dniach od 27.02.-01.03 2018, na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Lęborku gościła  16 -osobowa grupa młodzieży z Kaliningradu.

2802, 2018
Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

Z radością przyjęliśmy informacje, które nadeszły z siedziby Wojewódzkiej Komisji Konkursu Historycznego w Gdańsku.