Nie daj się czerniakowi!

Utworzono: 05-12-2022

W związku z przystąpieniem Gminy Miasta Lębork do współpracy przy ogólnopolskim programie profilaktyki czerniaka w edycji 2022/2023 na zaproszenie Studenckiego Koła Naukowego Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, również i w naszej szkole odbyły się zajęcia dotyczące tego ważnego, związanego ze zdrowiem tematu. Podczas lekcji wychowawczych w klasach 8a, 8b, 8c i 8d uczniowie obejrzeli prezentacje  przygotowane przez uczennice – uczestniczki Kółka biologicznego – Annę Labudę (8a) i Annę Nawrot (8d). Uczestniczyli również w prelekcji przeprowadzonej przez szkolną pielęgniarkę – p. Hannę Rajczuk dotyczącą profilaktyki czerniaka.

W ramach prezentacji przypomniano uczniom budowę skóry i wskazano związek pomiędzy nadmierną ekspozycją na promienie ultrafioletowe  a zachorowalnością na nowotwory skóry. Uczniowie poznali zasady profilaktyki czerniaka i nabyli umiejętność samobadania skóry oraz różnicowania podejrzanych zmian o charakterze nowotworowym ze zwykłymi zmianami.

Nie daj się czerniakowi! grafika