1304, 2016
Od pasjonata do Laureata

Tak można podsumować ciężką pracę Michała Łukaszewicza  (III C) i Macieja Grajewskiego (II C), którzy w dniu 12 kwietnia wzięli udział w uroczystej gali podsumowującej zmagania konkursowe w Wojewódzkich Konkursach organizowanych przez Pomorskiego Kuratora Oświaty.

1104, 2016
1050 rocznica Chrztu Polski

Liturgicznie w Wielką Sobotę, a według kalendarza - 14 kwietnia Polska obchodzić będzie uroczysty jubileusz przyjęcia chrztu przez Polskę.

0804, 2016
Siła człowieka tkwi w jego sercu

W dniu 7 kwietnia 2016r. w ramach realizowanego od września projektu „Bezpieczna Szkoła  -  Bezpieczny Uczeń” zorganizowana została w naszej szkole akcja pod hasłem „Siła człowieka tkwi w jego sercu” .

0704, 2016
Światowy Dzień Zdrowia – Cukrzyca

7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia . W tym roku hasłem przewodnim jest Cukrzyca. Jest to choroba cywilizacyjna na którą co roku zapada coraz więcej ludzi na świecie.

0704, 2016
Wiosenne akcje Samorządu Uczniowskiego

Nadeszła  długo wyczekiwana wiosna, dzień jest dłuższy, robi się cieplej, a my mamy więcej energii do działania. Jak przyjemnie i pożytecznie ją wykorzystać? Odpowiedź jest prosta – biorąc udział w akcjach Samorządu Uczniowskiego!

0404, 2016
Uczniowie Gimnazjum nr 1 jako prelegenci na ogólnopolskiej Konferencji Kosmicznej Near Space

W ramach realizacji projektu "Pan Stanisław" 30 uczniów naszej szkoły  w dniu 16 kwietnia weźmie udział w warsztatach i konferencji kosmicznej "Near Space" w Toruniu.

3103, 2016
„Adam i Ewa – miłość w literaturze”

W ostatni czwartek marca uczniowie klas: IIIa, IIIb, IIa, IIc, Ib i Is  udali się do Lęborskiego Centrum Kultury "Fregata" na spektakl o miłości. Przed gimnazjalistami wystąpili aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu.

3103, 2016
Gotowanie po niemiecku

W ramach realizacji innowacji językowej uczniowie klasy Ib podczas zajęć języka niemieckiego przygotowywali wyśmienite przekąski .... oczywiście po niemiecku.

3003, 2016
Mamy finalistów w Wojewódzkich Konkursach z Fizyki i Chemii

Kolejnych powodów do radości dostarczyli nam nasi uczniowie uczestnicząc w finałach konkursów na etapie wojewódzkim

Turniej piłki siatkowej dziewcząt Erasmus+

23 marca 2016r. zorganizowaliśmy w naszej szkole Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Erasmus+.

Wielkanocne życzenia

Życzymy miłych spotkań w gronie najbliższych oraz wiosennego nastroju!

Świąteczna wizyta

Z okazji nadchodzących świąt Samorząd Uczniowski odwiedził  Dom Pomocy Społecznej nr 2.

2203, 2016
Ruch, magnetyzm i geometria

Uczniowie klas I, II i III realizujący innowację programową „ Wyobraźnia ważniejsza od wiedzy ” po raz kolejny spotkali się z prof. dr. hab. Bogusławem Pranszke z Akademii Morskiej w Gdyni i dr  Barbarą Wolnik z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego.

2103, 2016
Międzynarodowy Dzień Gofra – smacznego!

Niejednemu z nas ślinka cieknie na myśl o pysznym, ciepłym cieście z dużą ilością bitej śmietany... Jedni wolą zajadać się tym przysmakiem z dżemem, drudzy z  sosem czekoladowym albo truskawkowym, a jeszcze  inni z gałką lodów.

1903, 2016
Wiosenny Powiew Poezji

I i II miejsce dla naszych uczennic w IV Powiatowym Konkursie Recytatorskim Wiosenny Powiew Poezji.